جلوگیری از نفوذ باران با به کارگیری پنجره‌های UPVC

 

بارش باران عموماً برای همه افراد لذت‌بخش است و به طور طبیعی همه از شنیدن خبر بارش باران خوشحال می‌شوند. اما در صورتی که با هربار بارش باران، قطرات آب به داخل خانه نفوذ کنند، مطمئنا این بارش‌ها چندان خبر خوشایندی برایتان نخواهد بود. نفوذ آب در هنگام بارش باران ممکن است خسارت‌های زیادی به همراه داشته باشد و بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید برایتان هزینه‌بر باشد.

علاوه بر هزینه‌هایی که باید برای تعمیرات خانه صرف کنید، و ممکن است در صورت عدم تشخیص به موقع نفوذ آب باران و رفع آن، این هزینه‌ها افزایش یابد، ممکن است به اعضای خانواده شما آسیب‌های بهداشتی و سلامتی نیز وارد شود. این آسیب‌ها می تواند به دلیل بروز عفونت، و بیماری‌های تنفسی ایجاد شود که مهم ترین عامل آن‌ها رشد کپک و آلودگی باکتریایی در محل نفوذ آب به داخل خانه خواهد بود.

مشکل نفوذ آب باران به داخل خانه، هنگام استفاده از پنجره‌های چوبی به مراتب بیشتر خواهد بود، زیرا این نوع پنجره‌ها معمولا دارای درزها و شکاف‌هایی هستند که به خودی خود محل مناسبی برای جمع شدن آب باران و نفوذ آن به داخل خواهند بود. پنجره‌های آلومینیومی نیز اگر به خوبی نصب نشده باشند و قاب آنها دارای فواصل و شکاف‌هایی در محل اتصال باشند، می‌توانند باعث جمع شدن آب باشند و رفته رفته شما را دچار مشکل کنند.

تمام این دغدغه‌ها می‌توانند با به کارگیری پنجره‌های UPVC رفع شوند، زیرا نوآوری‌ها و ایده‌های مناسبی در ساخت این نوع پنجره‌ها با استفاده از مواد یو‌پی‌وی‌سی در نظر گرفته شده است که به امنیت بیشتر خانه شما و خشک ماندن حاشیه پنجره‌ها کمک می‌کنند. این نوآوری‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

مسدودسازی مسیر بارش باران

در ساختار پروفیل‌های یو‌پی‌وی‌سی، یک بخش برآمده وجود دارد که می‌تواند هم‌چون یک سد عمل کند و هنگام نفوذ آب جلوی آن را گرفته و مجدداً به خارج هدایت نماید.

هدایت‌گر حاشیه پنجره‌ها

این ایده خاص و مفید به گونه ای پیاده سازی می‌شود که با جلوگیری از فشار هوا به سمت داخل، اجازه نفوذ آب را نمی‌دهد. در عوض، آب باران به طور عمودی به سمت پایین هدایت می‌شود و به طرف دیوار خارجی جاری می‌گردد.

شیب جهت‌دار

وجود یک شیب ملایم در حدود پنج درجه می‌تواند خیال شما را نسبت به جاری شدن آب باران به سمت خارج ساختمان راحت کند. در نتیجه هنگام بارش باران، تمام آبی که می‌خواهد به داخل نفوذ کند، به سمت بیرون سر خورده و هدایت می شود.

تمام این ویژگی‌های یاد شده همراه با کیفیت بالای پنجره‌های یوپی‌وی‌سی، خانه شما را در برابر نفوذ آب در زمان بارش باران محافظت خواهد کرد. در نتیجه می‌توانید با خیالی آسوده در خانه بمانید و از بارش باران لذت ببرید، به ویژه اگر بدانید که تمام اعضای خانه شما در امنیت و راحتی و سلامتی به سر می‌برند.

 

منبع:

https://www.fenesta.com/block-rainwater-seepage.php

پاسخ دهید