تمایل به خرید و نصب درب و پنجره های یو پی وی سی، با توجه به ویژگی های خاص و مزیت هایی که دارند، روز به روز در حال افزایش است. قاب پنجره های uPVC که امروزه طراحی و تولید می شوند، ترکیب بسیار ایده آلی از ظاهری مدرن و خصوصیاتی منحصربفرد را ارائه می کنند. مواد یو پی وی سی ماندگاری و استحکام بالایی دارند که در برابر عبور گرما و صوت مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و به راحتی دچار خرابی، شکستگی و پوسیدگی نمی شوند. قاب پنجره های ساخته شده از مواد یو پی وی سی، نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی ندارند و به راحتی با استفاده از آب و کمی مواد شوینده می توانند تمیز شوند. همچنین درب و پنجره های uPVC با به کارگیری مقاوم کننده های استیل گالوانیزه، قادر خواهند بود استحکام و ماندگاری بسیار بیشتری نیز پیدا کنند و به این ترتیب می توانند تحت شرایط و موقعیت های مختلف مقاومت بهتری از خودشان نشان بدهند.

جالب ترین نکته ای که در ارتباط با مواد یو پی وی سی وجود دارد، این است که می توانند در اندازه ها و طرح های مختلف برای ساخت قاب پنجره ها مورد استفاده قرار بگیرند و به راحتی شکل بگیرند. اگر به معماری خانه خودتان اهمیت می دهید و می خواهید نمای بسیار کامل و ایده آلی به ظاهر منزلتان ببخشید، داشتن پنجره هایی زیبا و خاص بایستی برایتان در اولویت قرار گیرد. به این ترتیب می توانید حساب ویژه ای روی پنجره های یو پی وی سی باز کنید و از این بابت خیالی آسوده داشته باشید. در ادامه چهار نوع طراحی ایده آل و پرکاربرد برای پنجره های یو پی وی سی را که برای خانه شما مناسب خواهند بود معرفی خواهیم کرد.

 

پنجره uPVC کشویی

پنجره های یو پی وی سی که به صورت کشویی طراحی شده اند، به صورت افقی باز و بسته می شوند و همین امر موجب می شود که به طور کارامدتری نور طبیعی را وارد محیط داخلی کنند و فضای تهویه مناسب تری ایجاد نمایند. کار کردن با این پنجره ها بسیار راحت است و نمای بسیار ایده آلی از محیط بیرون فراهم می کنند. پنجره های کشویی یا Sliding از نظر جلوگیری از اتلاف انرژی هم بسیار بهینه هستند زیرا به خوبی از عبور جریان هوا از محیط داخل به بیرون و بالعکس جلوگیری می کنند. همچنین از آنجا که پنجره های کشویی به صورت کاملا عمودی نصب می شوند، به بهترین شکل ممکن فضای داخلی ساختمان را برای استفاده بهینه تر حفظ می کنند و بیش از اندازه محیط را اشغال نمی کنند. همین امر موجب می شود که محیط داخلی ساختمان بزرگتر دیده شود و از این نظر انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهند بود.

 

پنجره uPVC فرانسوی

یکی از مهم ترین مزیت های پنجره های یو پی وی سی فرانسوی یا French Windows، قابلیت روشن کردن اتاق ها به طور وسیع و به شکلی کارامد با استفاده از نور طبیعی توسط آنها است. پنجره های فرانسوی معمولا دارای قابی هستند که در راستای طولی ساخته می شوند و شیشه ها تمام سطح این پنجره ها را می پوشانند. علاوه بر روشنایی بسیار زیادی که پنجره های فرانسوی برای محیط داخلی فراهم می کنند، فضای خانه ها را نیز می توانند وسیع تر نشان دهند. این پنجره ها بیشتر برای دیوارهای خارجی ساختمان مناسب هستند تا رو به منظره ای زیبا و چشم نواز مثل نمایی از یک باغ، استخر، پاسیو یا محوطه چمن کاری شده باز شوند. پنجره های فرانسوی می توانند با پرده هایی زیبا و دلفریب تزئین شوند یا با کرکره هایی لوکس و شیک همراه شوند تا ظاهر خانه یا ویلای شما را بسیار زیباتر نشان دهند.

 

پنجره uPVC بازشونده

پنجره های یو پی وی سی بازشونده یا Casement Windows، پنجره هایی هستند که به صورت عمودی باز و بسته می شوند و دارای لولاهایی در طرفین قاب پنجره هستند. این نوع پنجره ها جزو محبوب ترین طراحی ها برای پنجره های ساختمان های مسکونی، اداری یا تجاری هستند. پنجره های لولایی می توانند به خوبی مسیر ارتباط با بیرون ساختمان را باز کنند و به همین دلیل تهویه بسیار مناسبی ایجاد می کنند. در عین حال این پنجره های بازشونده امنیت خیلی بالایی هم دارند، چون به سختی می توانند دچار شکستگی و خرابی شوند. قفل های این نوع پنجره ها به شکلا قلاب ساخته می شوند و درون قاب پنجره جایگذاری می گردند که از سمت بیرون غیر قابل دسترسی می باشند و به همین دلیل به راحتی نمی توان این نوع قفل ها را از خارج ساختمان باز کرد.

 

پنجره uPVC دو لنگه

این نوع پنجره های یو پی وی سی، از پنل های متحرکی ساخته می شوند که هر کدامشان یک لنگه نامیده می شوند. طراحی پنجره های دو لنگه یا Two Sash مربوط به سال های دور است و از زمان قدیم تا بحال به عنوان یکی از پرطرفدارترین و معمول ترین گزینه ها در ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار می گرفتند و همچنان نیز در معماری مدرن بناها مطرح می باشند. ظاهر این پنجره ها به نحوی است که ترکیبی از کارایی و جذابیت و زیبایی را در خود دارد. با به کارگیری این نوع پنجره ها و هنگام باز کردن هر دو لنگه پنجره، می توانید از تهویه دو گانه هوا در محیط ساختمان استفاده کنید و به این ترتیب جریان هوای تازه و خنک وارد محیط داخلی می شود و همزمان هوای گرم اتاق از سمت دیگر پنجره خارج می گردد.

 

منبع:

https://www.aisglass.com/blog/4-types-upvc-window-designs-give-home-enticing-look/

پاسخ دهید