• هیچ محصولی در سبد خرید نیست!

مناسب ترین پنجره ها برای خانه شما چه پنجره هایی هستند؟

در حال حاضر مهم ترین کاربرد مواد uPVC برای ساخت لوله ها و بعد از آن تولید قاب پنجره ها برای صنعت ساختمان است. از نظر تجاری نیز تولید درب و پنجره های uPVC تبدیل به یکی از مهم ترین حوزه های کاربردی برای پروفیل های یو پی وی سی شده است. با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که این نوع پروفیل ها دارند، در طول سال ها افراد به استفاده از درب و پنجره هایی که با مواد یو پی وی سی ساخته می شوند، تمایل پیدا کرده اند.

در بازار امروز، انتخاب های مختلفی برای پنجره ها و درب ها، از نظر جنس و طراحی وجود دارد، که از آن جمله می توان به پنجره های استیل، آلومینیومی و چوبی نیز اشاره کرد. اما با توجه به جنبه های محیط زیستی و نیاز به استفاده از موادی که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند، لازم است به کارگیری مواد و محصولاتی را در ارجحیت قرار دهیم که ضمن استفاده از تکنولوژی های مدرن در تولید آنها، انرژی کمتری نیز در فرایند طراحی و ساختشان به کار رفته باشد. وقتی به مراحل ساخت یک ساختمان توجه می کنیم، می بینیم که در نظر گرفتن چنین مواردی برای ساختن یک بنا با تمام ویژگی های مورد نیاز، تا چه حد اهمیت دارد.

ساکنان یک ساختمان، علاوه بر خصوصیت های داخلی بنا، تا حد زیادی به ویژگی های خارجی آن نیز توجه نشان می دهند و برایشان مهم است که محل زندگی آنها تا چه حد نسبت به عوامل محیطی همچون سر و صدا و گرما و سرما عایق است. تمام این عوامل مستقیما روی کیفیت زندگی در فضاهای داخلی ساختمان تاثیرگذار است. اینجاست که استفاده از پنجره ها و درب هایی با قابلیت های خاص و مقاوم در برابر عوامل محیط بیرون، بسیار مهم خواهد بود. در کنار این مسائل، هزینه تمام شده برای خرید و نصب پنجره ها در ساختمان نیز بسیار حائز اهمیت است.

برای اینکه در استفاده از پنجره های مناسب برای ساختمان، انتخاب بسیار خوبی را انجام دهید، بایستی به برخی از فاکتورهای محیطی توجه بیشتری نشان دهید. این روزها علاوه بر زیبایی ظاهری ساختمان و نمای آنها، ویژگی های کاربردی و بهینه بودن اجزای ساختمان هم بسیار مهم است، و در این زمینه، درب و پنجره های ساختمان نقش بسیار پررنگی ایفا می کنند.

 

دو جداره بودن و چند جداره بودن پنجره ها و استفاده از چند لایه شیشه ای در ساخت پنجره ها بسیار مهم است. عموما در بازار می توان پنجره هایی را یافت که از یک لایه، دو لایه یا حتی سه لایه شیشه ای ساخته شده اند. در پنجره هایی که تعداد لایه های شیشه ای بیشتر از یک لایه است، پنجره ها در برابر صدا و گرما عایق بهتری خواهند بود. به همین دلیل است که پنجره های یو پی وی سی دو جداره، در برابر تغییرات دمایی محیط بیرون مقاومت بالایی نشان می دهند و اجازه نمی دهند در فصول سرد، گرمای محیط داخل ساختمان، به راحتی خارج شود و در فصول گرم، دمای بالای فضای بیرون ساختمان، روی دمای محیط داخلی تاثیرگذار باشد. همچنین از گرمای حاصل از تابش نور خورشید از طریق این پنجره ها، به طور بهینه تری استفاده می شود. در ضمن به دلیل سیستم قفل چندگانه که در پنجره های یو پی وی سی تعبیه می شود، امنیت بسیار بالایی با به کارگیری آنها تامین می گردد. این پنجره ها در رنگ های مختلفی موجود هستند و رنگ خودشان را به راحتی تحت عوامل مختلف محیطی از دست نمی دهند. همچنین با توجه به ویژگی های مختلفی که دارند، پنجره های یو پی وی سی، نیاز به نگهداری و مراقبت بسیار کمتری در مقایسه با سایر انواع پنجره ها دارند. تمام این مزیت هایی که بیان شد، باعث می شود که پنجره های uPVC را به عنوان انتخاب بسیار مناسبی برای ساختمان ها و بناهای مسکونی در نظر بگیریم.

پنجره های دارای شیشه دودی، به دلیل اینکه از شدت نور تابشی خورشید می کاهند، و پوشش بیشتری برای حریم خصوصی محیط ایجاد می کنند، برای برخی از شرایط و کاربری های خاص، مورد توجه هستند. انواعی از پنجره های دودی که نور کافی برای محیط داخل را فراهم می کنند و در عین حال از جذب گرمای زیاد جلوگیری می کنند، برای استفاده مناسب تر هستند. اگر پنجره هایی که می خواهید نصب کنید، بسیار بزرگ هستند و ممکن است نور خورشید بیش از اندازه از طریق آنها وارد محیط داخلی ساختمان شود، می توانید از شیشه هایی استفاده کنید که دارای لایه بازتاب دهنده نور هستند. بازتاب دادن نور توسط پنجره ها باعث می شود که گرمای کمتری وارد محیط شود و نور همچون آینه از سطح پنجره ها بازتاب پیدا کند. همچنین به دلیل آینه ای بودن این نوع شیشه ها، پوشش حریم داخلی هم بیشتر حفظ می شود.

 

پیش از آنکه بهترین نوع پنجره ها را با توجه به کاربری مورد نیاز خودتان انتخاب کنید، بایستی به برخی نکته های مربوط به ساختمان هم توجه کنید. این نکات عموما در قالب بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، شرایط و مخاطرات آب و هوایی و عوامل طبیعی محیط بیرون از خانه، جای می گیرند. توجه به این نکات و در نظر گرفتن آنها باعث می شود که امنیت بیشتری برای ساختمان مهیا شود و شرایط ایده آل تری برای اقامت در بنا فراهم گردد.

اگر ساختمان شما در محیطی قرار گرفته است که عموما دارای آب و هوای آفتابی است، بایستی پنجره هایی را انتخاب کنید که دارای ضریب دریافت گرمای خورشیدی (SHGC) کمتری باشند. استفاده از این نوع پنجره ها باعث می شود که هزینه های مربوط به خنک کردن فضاهای داخلی تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اما اگر در محیطی با آب و هوای سرد ساکن شده اید، پنجره های دارای SHGC بالا برای گرم نگاه داشتن ساختمان بهتر هستند و هزینه های مربوط به گرم کردن محیط را کاهش خواهند داد.

 

تمام این شاخصه ها و نکته هایی که در اینجا ذکر شد، می توانند با در نظر گرفتن نمای خارجی ساختمان و ظاهر بنا مطابقت داشته باشند و توجه به این مسئله نیز تکمیل کننده انتخاب شما خواهد بود. با تمام این اوصاف می توان گفت استفاده از پنجره هایی که با پروفیل های uPVC ساخته شده اند می تواند تمام خواسته های شما را برآورده کند. به این ترتیب با خرید و نصب این پنجره ها می توانید اطمینان داشته باشید که انتخابی کامل و مناسب از هر نظر انجام داده اید.

 

منبع:

http://www.bajajwindows.com/blogs/right-type-of-windows-for-your-home

پاسخ دهید