• هیچ محصولی در سبد خرید نیست!

پنجره های زاویه دار یا برآمده یا پروجکشن، انواعی از پنجره ها هستند که با توجه به شکل خاص و ظاهر ویژه ای که به نمای ساختمان ها می دهند، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. وقتی شرایط و موقعیت بنای ساختمان و شکل و شمایل خارجی آن به گونه ای باشد که به شما اجازه استفاده از پنجره های زاویه دار را بدهد، چرا این سبک از طراحی پنجره ها را انتخاب نکنید؟ اما پیشنهاد می کنیم در کنار استفاده از این نوع طراحی پنجره ها، برخی تغییرات عمده و بهینه سازی شده امروزی را هم در نظر بگیرید، تا انتخاب کامل تری داشته باشید. برای اینکه به شما کمک کنیم تا ایده بهتری نسبت به پنجره های زاویه دار و پروجکشن پیدا کنید، در این مقاله چند پیشنهاد ارائه می کنیم که با به کارگیری آنها می توانید کارایی بهتری از پنجره هایتان انتظار داشته باشید.

۱.  دو جداره کردن پنجره ها

بیشتر پنجره های زاویه دار که در بناهای قدیمی و تاریخی دیده می شوند، به شکلی کاملا سنتی طراحی شده اند و دارای شیشه هایی متشکل از یک لایه هستند. اما اگر می خواهید محیط زندگی شما از آب و هوای متغیر و سخت بیرون از خانه در سرما و گرمای شدید محافظت شود و سطح کیفی بهتری برای فضای داخلی ساختمان ایجاد کنید تا احساس راحتی و آسایش بسیار بهتری نیز داشته باشید، بهتر است عایق مناسب تری برای پنجره هایتان ایجاد کنید و المان های لازم را در این رابطه در نظر بگیرید. بنابراین اگر برای خرید و نصب پنجره های زاویه دار اقدام کرده اید، حتما به سراغ پنجره های یو پی وی سی دارای دو یا چند جداره باشید تا جوانب لازم را برای محافظت از محیط زندگی خود و همچنین جلوگیری از مصرف انرژی تا حد ممکن رعایت کرده باشید. این کار محیط داخلی خانه شما را گرم تر، صمیمانه تر، و از هر نظر بهینه

تر می کند و تاثیر بسیار مثبتی هم روی کاهش مصرف انرژی در محیط زندگی شما خواهد گذاشت.

 

۲. پنجره زاویه دار می خواهید یا کمانی؟

بیشتر جذابیت و مزیت هایی که پنجره های زاویه دار دارند، در ایجاد فضای اضافه به محیط داخلی شما خلاصه می شود. پنجره های کمانی هم یکی دیگر از انواع پنجره های برآمده یا پروجکشن هستند و تفاوت اصلی آنها با پنجره های زاویه دار در ایجاد انحنا به سمت بیرون ساختمان و ظاهر منحنی شکل آنها است. اگر در فکر طراحی و نصب پنجره های برآمده هستید، علاوه بر پنجره های زاویه دار می توانید به پنجره های کمانی هم توجه داشته باشید و با توجه به سلیقه خودتان، و ظاهر ساختمان، یکی از آنها را انتخاب کنید.

۳. توجه به رنگ پنجره ها

برای مدت های طولانی، تنها رنگی که برای قاب پنجره های uPVC در بازار موجود بوده است، رنگ سفید بوده و شاید اگر خیلی خوش شانس بودید، می توانستید رنگ کرمی بسیار روشن را هم انتخاب کنید. اما در حال حاضر انتخاب های گسترده ای از نظر رنگ، برای پنجره های یو پی وی سی وجود دارد که می توانید در طراحی های برآمده و زاویه دار پنجره ها، از آنها استفاده کنید و ترکیب رنگی نمای ساختمان را به طور دلخواه تغییر دهید. طیف های رنگی موجود برای پنجره های uPVC انواع مختلفی را در برمی گیرند که همگی به نوعی چشم نواز هستند و جذابیت خاص خودشان را دارند. همچنین طرح های مشابه چوب هم به لطف روکش های دارای نقوش چوبی برای قاب پنجره های uPVC طراحی شده اند. بنابراین با وجود چنین گزینه هایی، گستره انتخابتان بسیار وسیع تر خواهد بود.

۴. نوع شیشه ها

شیشه هایی که برای پنجره های ساختمان با طراحی برآمده و زاویه دار انتخاب می کنید، با توجه به کارایی و عملکردی که از آنها انتظار دارید، می توانند در نظر گرفته شوند. آیا امنیت پنجره ها و شیشه های به کار رفته در آنها برایتان مهم تر است؟ می توانید از شیشه هایی استفاده کنید که تا 5 برابر استحکام بیشتری نسبت به شیشه های معمولی دارند. برخی از شیشه ها دارای ویژگی هایی هستند که به خودی خود تمیز می شوند. این شیشه های مدرن، فرایند نگهداری را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند و در نتیجه نیاز به تمیز کردن و پاک کردن به مراتب کمتری خواهند داشت. همچنین برخی از شیشه هایی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، دارای خاصیتی هستند که می توانند اشعه های مضر فرا بنفش را جذب کنند و از انتقال آنها به محیط داخلی ساختمان جلوگیری کنند. بنابراین می توان گفت که امروزه شیشه های به کار رفته در پنجره ها دارای ویژگی های بسیارمتعدد و متنوع تری نسبت به گذشته هستند و می توانید برای پنجره های زاویه دار خانه خودتان، از آنها بهره بگیرید.

 

۵. سنتی یا مدرن

با وجود اینکه نوع طراحی و ظاهر پنجره های زاویه دار، ریشه در گذشته ها دارد، اما می توانید به راحتی با اضافه کردن برخی از ویژگی ها و همچنین تغییرات جزئی در آنها، این پنجره ها را تبدیل به پنجره هایی مدرن و امروزی کنید. تمام این ویژگی هایی که در اینجا ذکر کردیم، بستگی به انتخاب نوع شیشه ها، رنگ و طرح قاب پنجره ها و کارایی های مدرن این نوع پنجره ها دارد. بنابراین می توانید پنجره هایی کاملا به روز و امروزی اما با طراحی سنتی و قدیمی داشته باشید.

پاسخ دهید