انتخاب آیکن

انتخاب استایل

انتخاب طرح شما

  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست!

پنجره‌های یو پی وی سی به جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل خانه کمک می‌کنند. در واقع با استفاده از پنجره‌های دو جداره UPVC می‌توانید کاملا مطمئن باشید که گرد و غبار وارد خانه شما نمی‌شود و در نتیجه نیاز به تمیز کردن و گردگیری به مراتب کمتری خواهید داشت.

علاوه بر این، ورود آلودگی‌ها و انواع موجودات میکروسکوپی بیماری‌زا به داخل خانه هم کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل استفاده از این نوع پنجره‌ها باعث می‌شود که کیفیت سلامتی شما و زندگی روزانه اعضای خانواده در خانه تا حد زیادی بهبود پیدا کند.

بیشتر پنجره‌های یو پی وی سی دارای سیستم همپوشانی هستند. این نوع طراحی، به نحوی همپوشانی میان قاب خارجی پنجره و بخش متحرک پنجره را شامل می‌شود. معمولا این همپوشانی 8 تا 9 میلیمتر گستردگی دارد و باعث می‌شود که نسبت به عدم وجود فضای خالی میان قاب پنجره و بخش متحرک آن اطمینان حاصل شود. به این ترتیب هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها وجود نخواهد داشت و بنابراین ذرات گرد و غبار هم فضایی برای عبور از درزهای پنجره ندارند.

در درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی با کیفیت، در اطراف شیشه‌ها و قاب پنجره از رزینهای EPDM با کیفیت استفاده می‌شود که باز هم باعث می شود هیچ‌گونه درزی در اطراف پنجره وجود نداشته باشد. بنابراین ذرات گرد و غبار راهی برای نفوذ از فضای خارجی به داخل ساختمان نخواهند داشت.

نوارهای درزگیر بسیار با کیفیتی که در پنجره‌های UPVC مورد استفاده قرار می‌گیرند هم راه دیگری برای اطمینان از عدم نفوذ گرد و غبار به داخل ساختمان پیش روی شما قرار می‌دهند. استفاده از این نوارهای درزگیر، به خصوص در پنجره های کشویی و بازشونده بسیار مفید است.

ابزار جانبی دیگری مثل قفل‌های چند نقطه‌ای که همراه با پنجره‌های دو جداره مورد استفاده قرار می‌گیرند هم اگر به قدر کافی با کیفیت و مناسب طراحی شده باشند، برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به ساختمان کارایی دارند. این نوع قفل‌ها معمولا از چهار یا پنج نقطه درب و پنجره‌ها را قفل می‌کنند و با استفاده از آن‌ها می توانید مطمئن شوید که تمامی درزها کاملا بسته شده‌اند و به راحتی برای عبور گرد و غبار باز نمی‎شوند.

بعد از نصب پنجره‎ها می‎توان تمام درزها و فواصل اطراف قاب پنجره با دیوار را با استفاده از سیلیکون آب بندی کرد. این کار خیال شما را کاملا راحت می‎کند که حتی در صورت وجود کوچک‎ترین درزی در اطراف پنجره، راه ورود گرد و غبار به داخل خانه مسدود می‌شود.

منبع:

http://www.plasowin.com/dust-proof/

پاسخ دهید