چگونه پنجره ها را در زمستان تمیز نگه داریم

با اینکه بعضی ها با کمال میل حاضرند پنجره های خانه خود را بشویند، ولی اکثر ما در هر آب و هوایی از این کار وحشت داریم. در فصل زمستان هر چقدر هم پنجره ها کثیف باشند، از تمیز کردن آن ها بیشتر هم سر باز می زنیم. در تلاش برای پرهیز از شستشوی پنجره ها در زمستان، خیلی از افراد تصمیم می گیرند که پیش از شروع زمستان تمام پنجره های خود را کاملاً تمیز کنند. اگر خوش شانس باشید ممکن است که پنجره هایتان برای چند هفته تمیز باقی بماند، ولی اگر اینطور نشود چه کار باید کرد؟

اول از همه، باید به یاد داشته باشید که پنجره های خانه تان نیازمند تمیزکاری مداوم هستند تا بتوان آن ها را تا حد امکان از نظر تمیزی ایده آل نگه داشت. اگر از پنجره هایتان غافل شوید، کثیفی انباشته شده روی آن می تواند باعث خش و دیگر آسیب ها شود. نظافت سریع و مداوم باعث می شود که حداکثر بهره را از پنجره های خود ببرید، و مجبور نیستید آن ها را با پوشاندن پرده های ضخیم مخفی کنید.

در مورد نظافت پنجره ها، اولین چیزی که باید توجه کنید آب و هواست. اخبار پیش بینی هوا برای آن روز و روزهای بعدی را دنبال کنید. فقط به گزارشات آب و هوا تکیه نکنید، بلکه نگاهی به بیرون بیندازید و خودتان قضاوت کنید که شرایط آب و هوایی طوفانی است یا اینکه احتمال برف و باران وجود دارد. روزی مناسب را برای تمیزکاری انتخاب کنید و از نظافت پنجره ها در روزهایی که خیلی سرد هستند یا باد در حال وزیدن است، خودداری کنید.

بعد از انتخاب روز، مهم این است که پنجره ها را در زمان مناسب تمیز کنید. با اینکه بعضی پنجره ها صبح ها نور آفتاب را دریافت می کنند، ولی به بعضی دیگر از پنجره ها آفتاب فقط بعدازظهرها می تابد. حتی در حین ماه های سردتر، همیشه بهتر است که پنجره ها را در سایه تمیز کنید تا روی آن ها خط نیفتد.

پیش از اینکه پنجره هایتان را با هر گونه مایع تمیزکننده نظافت کنید، حتماً هر گونه کثیفی، گرد و خاک یا ذرات اضافی را پاک کنید. این کثیفی ها به خصوص در گوشه ها و شیارها جمع می شوند، که می تواند روی مکانیزم باز و بسته شدن پنجره تأثیر منفی بگذارد. تمیز کردن مرتب و مداوم کمک می کند که پنجره هایتان با حداقل تلاش و زحمت باز و بسته شوند. به علاوه، اگر کثیفی های زیاد را پیش از شستشو پاک نکنید، ممکن است با وضعیتی گل آلود روی پنجره ها روبرو شوید.

در هنگام شستشوی پنجره ها، به این توجه کنید که بیرون چقدر سرد است و پنجره های شما چقدر سرد هستند. تا به حال پیش آمده که آب جوش را در لیوانی سرد یا خنک بریزید؟ حتی با اینکه ظرف های کنسرو در فرایند نگهداری خوراکی ها مؤثر هستند، ولی پیش از اضافه کردن میوه های تازه حفظ شده یا مربای خانگی به غذا لازم است که آن ها را گرم کنید. این به معنی آن نیست که باید پنجره های خود را گرم کنید، ولی در مورد دمای آبی که استفاده می کنید باید دقت به خرج دهید. از آب داغ روی پنجره های سرد استفاده نکنید. این کار بیشتر از اینکه به تمیز شدن پنجره ها کمک کند، دردسرهای بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت! همچنین، بهتر است از آب سرد نیز استفاده نکنید. نه تنها کار کردن با آب سرد در هوای سرد می تواند ناخوشایند باشد، بلکه ممکن است یخ هم بزند پیش از اینکه بتوانید پنجره هایتان را تمیز کنید. بنابراین، آب گرم می تواند ایده آل باشد.

اگر می خواهید از دست هایتان در برابر آب و سرما محافظت کنید، می توانید دستکش های لاستیکی به دست کنید، شبیه آن هایی که برای شستشوی ظروف استفاده می شود. این نوع دستکش ضد آب است، پس دیگر لازم نیست که نگران خیس شدن دست هایتان و قرار گرفتن در معرض هوای منجمد بیرون باشید.

اگر دوست داشته باشید، می توانید از همان مایع پاک کننده پنجره همیشگی خودتان استفاده کنید. ولی اگر نگران این هستید که به خاطر هوای بسیار سرد آب روی پنجره ها یخ بزند، بهتر است که مایع شستشوی شیشه جلوی اتومبیل را به آب اضافه کنید. اگر این محلول از قبل در آب حل شده باشد، می توانید آن را مستقیماً روی پنجره استفاده کنید. ولی اگر هنوز به طور کامل حل نشده، می توانید آن را با آب ترکیب کنید. این محلول ها برای ماشین و سایر وسایل نقلیه طراحی شده اند، ولی از آن ها می توان برای هر نوع شیشه ای استفاده کرد. تفاوت اصلی بین این مواد و محصولات معمولی تمیزکننده پنجره این است که محلول شتشوی شیشه خودرو یخ نمی زند.

در پایان، حتماً پنجره را به خوبی تی بکشید یا به روش مورد علاقه خود آن را خشک کنید. با این که خیلی ها فکر می کنند که استفاده از روزنامه روشی عالی برای پاک کردن پنجره هاست، ولی می تواند روی قاب پنجره لک بیندازد و حتی خش های کوچک نیز به وجود بیاورد. حوله های ساده و سفید در جذب آب بسیار مؤثرتر هستند و درخششی بدون لک روی پنجره ها ایجاد می کند.

در شرکت آک پروفیل، ما پنجره های UPVC در شکل ها، اندازه ها و رنگ های مختلفی تولید می کنیم که مناسب هر خانه باشد. نگهداری این پنجره ها حتی در فصل زمستان هم بسیار آسان است. همین امروز با ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را به شما دهیم.