مزایای پنجره های UPVC برای استفاده در منازل و محل کار

نیاز اندک به رسیدگی و نگهداری

قاب پنجره های یو پی وی سی (UPVC) نیاز به نقاشی یا رخنه گیری و ایجاد پوشش ندارند. به همین جهت این امر موجب می شود که برای ماندگاری بیشتر نیازی به رنگ کردن و رسیدگی زیاد نداشته باشند. قاب این پنجره ها، به راحتی به وسیله کمی آب و مواد شوینده، قابل شستشو است.

دوام و ماندگاری بالا

یو پی وی سی از جمله موادی است که ماندگاری بسیاری بالایی دارد و به عنوان مواد اولیه در ساخت لوله های آب و فاضلاب با عمر حداقل صد سال کاربرد دارد. پنجره های وینیل که بسیار بادوام هستند، در طی ۲۵ سال گذشته به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنان نیز نصب این پنجره ها متداول است. درها و پنجره های UPVC با کیفیت بالا از نظر مقاومت در برابر اشعه های ماورای بنفش مورد آزمایش قرار گرفته اند و حتی در مقابل اشعه های تیز و سوزاننده آفتاب در استرالیا نیز دوام بالایی از خود نشان داده اند.

مقاومت در برابر پوسیدگی

یو پی وی سی دچار پوسیدگی نمی شود و در برابر تجزیه و خوردگی مقاوم است.

عایق گرمایی

یو پی وی سی برخلاف فلزات، رسانای گرمایی خوبی نیست. به این معنی که استفاده از آن در ساخت قاب پنجره ها باعث می شود که گرما از طریق آن انتقال پیدا نکند و بنابراین به ثابت ماندن دمای داخلی ساختمان کمک زیادی می کند. استفاده ترکیبی از قاب های UPVC و شیشه های دو جداره برای ساخت پنجره ها باعث می شود که از نظر اتلاف انرژی، پنجره های بهینه تری داشته باشیم.

باز و بسته شدن به صورت دو حالته

قابلیت های پنجره یو پی وی سی به شکلی است که امکان باز شدن در دو جهت را فراهم می کند و به این ترتیب امکان تهویه و هوارسانی طبیعی از طریق پنجره ها، افزایش می یابد.

عایق صوتی

درها و پنجره های دوجداره یو پی وی سی می توانند تا ۷۰ درصد از ورود صداهای محیطی به داخل ساختمان جلوگیری کنند.

مقاومت در برابر خوردگی نمکی

یو پی وی سی در مقابل تجزیه و خوردگی حاصل از شکل گیری نمک ها روی سطح آن و در تماس با هوای خارجی بسیار مقاوم است و از این جهت برای استفاده در مناطق ساحلی ایده آل خواهد بود.

عملکرد بازدارنده در آتش سوزی های فصلی

پنجره های یو پی وی سی دوجداره در مناطقی مانند استرالیا که احتمال آتش سوزی های فصلی و طبیعی در آنها زیاد است، و بر حسب واحد، درجه آتش سوزی فصلی در آنها به ۲۹ کیلو وات بر متر مربع (۲۹ BAL) می رسد، کاربرد بسیار خوبی خواهد داشت. در تست های انجام شده، قدرت دوام پنجره های یو پی وی سی تا ۴۰ BAL اندازه گیری شده است.

 

امنیت بالا

پنجره های یو پی وی سی معمولا از سیستم چند قفلی بهره می گیرند و همین موضوع باعث می شود که درجات بالایی از امنیت را برای خانه ها و محیط های کار و زندگی فراهم کنند. سیستم قفل اکثر پنجره های یو پی وی سی به گونه ای است که از نقاط مختلف اطراف قاب پنجره قفل می شود و به همین دلیل متکی از نظر امنیتی متکی به یک نقطه نیستند.

قابلیت بازیافت

یو پی وی سی می تواند تا ده مرتبه بازیافت شود و مورد استفاده مجدد قرار گیرد. در طول سی سال گذشته که از درها و پنجره های یو پی وی سی در کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی استفاده می شود، همیشه بعد از پایان عمرشان مورد بازیافت قرار گرفته اند. بر طبق گزارش هایی که از تولید کنندگان یو پی وی سی در استرالیا حاصل شده است، با وجود آنکه تاکنون تعداد پنجره های یو پی وی سی که از چرخه استفاده خارج شده اند، بسیار اندک است اما صنایع مختلف سعی کرده اند با استفاده مجدد و تبدیل کردن آنها به محصولات جدید، از وارد شدن این مواد به محل های دفن زباله جلوگیری نمایند. به این ترتیب در کشورهای مختلف از سوی سازندگان پنجره های UPVC، مراکزی برای جمع آوری و بازیافت این مواد راه اندازی شده است.