مقاومت پنجره های UPVC در برابر آتش سوزی

در هنگام وقوع آتش سوزی ها، پنجره ها نقش بسیار مهمی در نجاتتان ایفا می کنند!

تست های آتش سوزی انجام شده روی ماده یو پی وی سی (UPVC) نشان می دهد که خاصیت بازدارنده و ضد اشتعال که به صورت طبیعی در محصولات UPVC وجود دارد، باعث می شود که از ایجاد، تقویت و افزایش شعله های آتش در هنگام آتش سوزی ها جلوگیری شود.

برعکس در و پنجره های چوبی، UPVC از شدت گرفتن احتراق جلوگیری می کند و در واقع دارای خاصیت خود خاموشی می باشد، که همین امر به مهار آتش سوزی کمک می کند و از وسعت یافتن آتش نیز جلوگیری می شود. به همین دلیل است که ادعا می شود پنجره های UPVC به شکلی قابل توجه، عاملی محافظت کننده در برابر آتش سوزی ها هستند.
در واقع مطابق با استاندارد اشتعال و احتراق، ترکیبات خاصی که در پروفیل ها به کار برده می شود، دارای خاصیت بازدارندگی در برابر آتش سوزی هستند. همچنین این مواد، به عنوان ماده ضد اشتعال کلاس ۱ شناخته می شوند. بنابراین تمام پروفیل های تولیدی، به طور چشمگیری می توانند عامل محافظت کننده ای در زمان آتش سوزی قلمداد شوند.
پنجره های UPVC، ۹۵ درصد از قدرت و توانایی مقاومتی خود را از استیل های گالوانیزه و آبکاری شده بدست آورده اند. از این فلز در لایه داخلی مقطع پیوسته پروفیل، به منظور افزایش قدرت مورد نیاز برای اجزای مختلف پنجره ها استفاده می شود. در مقاطع پروفیل جداگانه، از لایه نشانی فلز روی (Zinc) بر ورقه های استیل به منظور افزایش طول عمر محصولات استفاده می گردد.